На Житомирщині проходять аматорські змагання різного рівня
Останніми роками колишня футбольна слава Житомира дедалі більше перетворюється на такий собі міф далекого минулого. Через недалекоглядність спортивних керівників регіону (та й не тільки спортивних!) обласний центр Поліського краю втратив великий футбол. І нинішні намагання відродити «Полісся» наштовхуються на той же адміністративний спротив. А обіцянки навести лад на «руїнах Колізея», як влучно назвав Центральний стадіон Житомира один із столичних гостей, так і залишаються лише на папері.
Та все ж нинішнє футбольне життя Житомира аж ніяк не можна назвати «тихим болотом», бо час від часу його збурюють ті чи інші «ентузіасти» футболу. Відкриттям нинішнього сезону можна сміливо назвати команду з Новограда-Волинського, що виступає під старовинною назвою свого міста «Звягель» та вперше в історії Житомирщини стала її чемпіоном. Та невгамовні амбіції деяких керівників цього колективу призвели до небувалих порушень футбольних законів та й просто людських правил поведінки.
В аматорських змаганнях України новоградцям вдалося дійти до фіналу, але за ганебну поведінку під час матчу тренера команди було вилучено зі стадіону. А в обласному чемпіонаті вболівальники «Звягеля» за підбурювання керівника клубу Василя Гордійчука вчинили «суд Лінча» над арбітрами. Та й чемпіонами області «звягельці» стали, так і не зігравши два останні матчі, а лише, як висловився один із членів виконкому, просто «розписали» їх. І саме оте новоградське «ноу-хау» стало вирішальним для перемоги «Звягеля». А далі В.Гордійчук уже й «розписувати» ні з ким не бажав: він сам призначив дату матчу за Суперкубок області, сам придбав відповідний «сосуд» і, привізши до Житомира свою команду та її вболівальників, влаштував нечуваний фарс. За відсутності суперника — володаря Кубка області — він оголосив переможцем гри власну команду й вручив їй буцімто Суперкубок, а палкі її прихильники тричі підкинули у повітря свого господаря. Що ж до офіційних підсумків футбольних змагань Житомирщини, то про них краще за очільника обласної федерації футболу ніхто не знає. Тож слово Олександру Чернявському:
— За майже чотири роки, що я обіймаю посаду голови ЖОФФ, було проведено чималий обсяг роботи. Перш за усе це створення умов для роботи федерації: нині ми маємо в своєму розпорядженні чудово обладнаний офіс, усю необхідну оргтехніку та транспортний засіб. Хоча штат досі маємо вкрай обмежений — голова та бухгалтер на півставки, і ще останнім часом на громадських засадах став працювати відповідальний секретар. Та в більшості районів нашу роботу можна побачити у зростанні кількості команд та футбольних полів, залученні до занять футболом дедалі більшої кількості дітей та молоді. Вже в 19 районах області проводяться власні чемпіонати з футболу, до яких залучено 231 команду.
Традиційно футбольний сезон-2010 на Житомирщині розпочався кубковим турніром. У боротьбі за Кубок обласної газети «Житомирщина», попри численні перешкоди й фінансові труднощі, взяли участь 26 команд. У фіналі турніру зустрілися два гідних суперники — ФК «Хіммаш» (Коростень) та ФК «Бараші» (Ємільчинський район), і в запеклій боротьбі перемогу здобули досвідченіші коростенці. Та все ж головним змаганням вважається регулярний чемпіонат області, а до нього знайшли змогу долучитися лише вісім кращих колективів. Склад вищої ліги був досить рівним, виняток складав хіба що радомишльский «Прес». Тож більшість матчів проходила на пристойному рівні та в запеклій спортивній боротьбі. До трійки призерів, окрім вже згадуваного клубу «Звягель-750», увійшли «Зоря-Енергія» з містечка Романів та молодіжна команда ДЮФК з Коростеня.
Першу лігу, яка розігрувала першість області, ми були змушені поділити на дві групи — «Північ» і «Південь», бо кількість бажаючих виступати в ній була рекордною за роки незалежності України — 17 команд. Фінальний турнір чотирьох найкращих команд ліги пройшов у Житомирі. Переможцем стала команда Житомирського району «Арсенал». Проведено було також турнір ветеранів футболу, за участі 10 команд, в якому гору взяло житомирське «Полісся». Пишаємося ми й чисельністю учасників Дитячо-юнацької ліги області, в якій нині грало 46 команд. Серед наших досягнень на Всеукраїнській арені зазначу «срібні» нагороди в Аматорській лізі команди «Звягель-750» з Новограда-Волинського. Пристойно виступили й наші ветерани, дійшовши до фіналу в групі 45 років та до півфіналу — в групі 35 років.
З приходом на посаду голови Житомирської облдержадміністрації С.Рижука, який постійно пропагує розвиток футболу, стало набагато легше працювати в регіонах. Голови районних адміністрацій дедалі більше повертаються обличчям до народної гри, тож зростає кількість впорядкованих стадіонів, побільшало футбольних полів у сільській місцевості, до обласних і районних змагань долучається дедалі більше команд різних категорій та вікових груп. (Сумним винятком поки що запишається обласний центр! — Прим.авт.).
На жаль, був цього сезону й негатив. Перш за все, це два випадки з агресивними нападами на арбітрів. Хочу зазначити, що суддівство поки що становить в нашій федерації найбільшу проблему, бо дуже мало в області кваліфікованих арбітрів. Для обслуговування чемпіонату й першості області ми з великими труднощами набираємо 36 арбітрів і ніякого резерву при цьому не маємо. Тож нерідко доводиться призначати на гру й тих, хто в попередньому матчі припустився помилок і отримав низьку оцінку від інспектора федерації. Втім, якщо в першому випадку, коли в місцевому «дербі» зійшлися дві коростенські команди і «на горіхи» дісталося суддям, цивілізованими були хоча б наслідки інциденту — винуватці були покарані та вибачилися перед арбітрами, в іншому ж було все навпаки.
До зустрічі з коростенським «Хіммашем» новоградці перемагали, у шести матчах поспіль і настільки увірували в свою непереможність, що в тій домашній грі ніяк не могли визнати поразку. А винуватцями, як водиться, «призначили» арбітрів, що не дали очевидний, на думку господарів, пенальті у ворота гостей. Та, мабуть, усе й закінчилося б криками незадоволених уболівальників, якби у ролі їхнього підбурювача не виступив... сам голова ради засновників ФК «Звягель-750» Василь Гордійчук. Заволодівши мікрофоном, він заходився поливати брудом арбітрів матчу, погрожувати їм і навіть закликати до розправи. Натовп у кілька сотень уболівальників умовляти довго не довелося, а двері приміщення, в якому намагалися сховатися арбітри, були вже зачинені зсередини одним із новоградських футболістів. Тож дісталося арбітру і його асистентам, як кажуть, по перше число!..
Таке безчинство не могло залишитися поза увагою обласної федерації, і вже невдовзі КДК розглянув усі подані матеріали й виніс свій вердикт (до речі, не найжорсткіший!). Та керівникові клубу, що націлився на перемогу в чемпіонаті, вдалося натиснути на Апеляційний комітет, а перед тим зірвати проведення позачергового засідання Виконкому ЖОФФ, тож навіть дискваліфікацію новоградського стадіону було скасовано. Отже, хуліганство залишилося не покараним, а новоградські футболісти й уболівальники на чолі з В.Гордійчуком почуваються героями.
А хіба Чернявський був присутній на матчі ЗВЯГЕЛЬ- КОРОСТЕНЬ ? Чи я щось не так зрозумів ?
І яка заслуга ЧЕРНЯВСЬКОГО в слідуючому ( копірую з статті в газеті ): ????????
"Та в більшості районів нашу роботу можна побачити у зростанні кількості команд та футбольних полів, залученні до занять футболом дедалі більшої кількості дітей та молоді".
Good job Alex, нехай почитають в редакції. Публікувати вони все-одно без грошей не стануть, от якби їм заплатить, то вони все надрукують,навіть те що Чернявський шпигун з Буркіна-Фасо засланий до нас щоб угробити Житомирський футбол
Звичайно, ми, вболівальники, високо цінуємо ті здобутки й досягнення, що вдалося зробити обласній федерації, які обласній федерації вдалося віднайти в своїй роботі ...
Адже завжди нелегко працювати в умовах обмеженого фінансування, постійно дбаючи про футбольне «господарство».
Справді, коли всі сили направлені перш за все на "створення умов для роботи федерації", нелегко досягти якихось успіхів у розвитку обласного футболу.
... и окончание. Прошу болельщиков "Звягеля" подкорректировать данное письмо. Возможно, уточнить (или исправить) некоторые факты, т.к. я могу обладать не совсем полной информацией. Писал как мог. Обсуждаем и дополняем где-то до вторника, потом собираем подписи до конца недели. После этого, считаю, нужно отсылать в редакцию "Украинского футбола", на сайт sport.ua, а также на сайт "Журнал Житомира". Возможно, кто-то знает ещё издания, которые публиковали интервью Чернявского - сообщайте!
Хотілося б згадати й про матч за суперкубок. Всім відомо, що даний турнір проводиться між переможцем кубка та чемпіоном області. Але чомусь голова ЖОФФ постійно намагався «проштовхнути» в цей турнір команду, котра була лише фіналістом кубка області. Ми, вболівальники, теж хотіли побачити гру дійсно найсильніших клубів області. Проте, скориставшись тим, що «Хіммаш» з Коростеня мав фінансові труднощі, пан Чернявський в односторонньому порядку почав нав’язувати чергових своїх улюбленців. І його ніщо не зупиняло, навіть те, що за три дні до гри на засіданні ЖОФФ президент корост енського клубу підтвердив готовність його команди зіграти в матчі. Дивно, але саме після цієї заяви почали відбуватися якісь незвичайні події, що заставили команду з Коростеня не виїхати на гру. Президент «Звягеля» навіть пропонував взяти на себе витрати, пов’язані з приїздом команди суперника на гру. Проте, напевне , справа була не в грошах, якщо керівництво коростенської команди не погодилося навіть на такий варіант. Вірніше, не була отримана ні позитивна відповідь, ні негативна. Тому вболівальники та команда й вирушили в обласний центр, сподіваючись побачити гру за суперкубок. І нехай голова ЖОФФ тепер розповідає про те, що «президент новоградської команди сам призначив дату поєдинку». Реклама цього матчу по обласному телебаченню йшла за кілька тижнів до його початку, на матч прибули працівники житомирської міліції та представники обласної преси та телебачення, була присутня призначена бригада арбітрів. А вручав суперкубок представник ЖОФФ, котрий теж був присутнім на стадіоні. То невже це все сам зміг організувати пан Гордійчук? Напевне, що без відповідних вказівок ЖОФФ не було б такої готовності до матчу. То чому ж тоді пан Чернявський на сторінках газети розповідає про те, що команда «Звягель 750» сама собі призначила дату зустрічі та вручила сама собі суперкубок області? Можна ще багато наводити прикладів не зовсім зрозумілої політики житомирської обласної федерації футболу, проте не хочеться про це й розповідати… Саме стаття в газеті спонукала нас, вболівальників, до того, щоб написати відповідь, адже набридло постійно спостерігати за свавіллям з боку голови ЖОФФ. І нехай читач нас розсудить та зробить відповідні висновки. Є у нас і думки відносно того, чому пан Чернявський вирішив саме зараз себе розпіарити за рахунок приниження честі та гідності звягельського клубу. Адже попереду, в січні 2011 року, чергові вибори голови ЖОФФ. А хто ж хоче залишати таке пригріте місце, на якому потрібно просто приймати «потрібні» рішення, давати провокаційні інтерв’ю та їздити на «придбаному автомобілі». А відразу за вікном федерації в цей час – справжні руїни центрального стадіону області, немов вінчання результату всієї праці керівництва ЖОФФ . І невже так складно пану Чернявському віднайти в майже мільйонній Житомирській області кілька десятків арбітрів, котрі б гідно обслуговували матчі за участю поліських команд? А то в деяких матчах судді не могли навіть відбігати всі 90 хвилин. Враження таке, що тим арбітрам років 60. А в цей час багатьом молодим та перспективним суддям доводиться перебиватися в районних змаганнях. Тож ми, вболівальники команди «Звягель 750», щиро сподіваємося бути почутими, сподіваємося на те, що керівництво ЖОФФ нарешті займеться тими справами, які дадуть результат. А кращим результатом роботи є наповненість стадіонів уболівальниками. І дуже б хотілося спостерігати красиву, чесну та справедливу гру, а не чергове видовище того, як за чиїмось повелінням бригада арбітрів витягує результат гри. Дякуємо за увагу
Продолжение письма (начало смотрите в сообщении ниже)
Пан Чернявський вказує, що «в аматорських змаганнях України новоградцям вдалося дійти до фіналу, але за ганебну поведінку під час матчу тренера команди було вигнано зі стадіону». Нам, уболівальникам «Звягеля 750», дуже цікаво, що саме має на увазі голова ЖОФФ, коли говорить про «ганебну поведінку»? Це він, напевне, прочитав офіційний протокол матчу. А, можливо, десь прочитав огляд того поєдинку і сам вирішив яку поведінку вважати ганебною, а яку правильною… Так, був напружений матч (фінал як не як), було багато емоцій з боку обох сторін, тренер команди трохи не стримався, коли почав висловлювати свою незгоду із рішенням арбітра…. Але не переступив при цьому межу аморальності, не принижував арбітра зустрічі, зрештою, вилучають багатьох тренерів в більш серйозних турнірах. Проте О.П. Чернявський не просто проігнорував фінальну зустріч команди, що представляла честь житомирської федерації – він взагалі не надав цій події ніякого особливого значення, про що висловлювався потім в інтерв’ю. Напевне, вихід в фінальну частину аматорського турніру – це таке ж звичайне явище для поліського футболу, як і скандали в самій федерації. А тепер про згадуваний «суд Лінча над арбітрами» в обласній першості. Ми не будемо відмовлятися від того, що було, адже тепер, після того, як пристрасті вляглися, це вже історія. За ЯВНОЇ (навіть слова такого підібрати тяжко) симпатії арбітрів зустрічі до однієї з команд (подейкують про добрі відносини голови ЖОФФ та президента того клубу), за присутності на матчі Чернявського О.П., відбувалося справжнє «убиття» арбітрами звягельської команди. Забитий з двухметрового положення поза грою гол (відразу у двух гравців суперника), кілька відвертих не зарахованих пенальті, трактовка спірних моментів в сторону однієї команди – все це призвело до такого накалу емоцій, що після гри стався той прикрий інцидент з арбітрами зустрічі. Дуже жаль, що немає відео тієї гри, щоб ці слова не виглядали порожніми. І ми повністю визнаємо те, що наша поведінка не зовсім відповідала духу чесної гри. Але ж покарання повинне бути однаково справедливим для всіх. Проте за аналогічний інцидент за участю тієї ж команди, що грала в згадуваному матчі, декілька турів назад покарання було, як би це правильніше висловитися… мяке. А якщо прямо – взагалі зам’яли в федерації той інцидент. А тут – і штраф, і відсторонення гравців та тренерів, і дискваліфікація стадіону. До речі, через декілька турів все та ж згадувана команда грала виїздну гру в Бердичеві і, програючи по ходу зустрічі, в перерві президент клубу відверто прямим текстом погрожував арбітрам. Все це бачили та чули не лише гравці, тренери та численні вболівальники того матчу, але й пан Чернявський, котрий був присутнім на поєдинку. І знову все обійшлося. І знову про інцидент забули, нібито нічого й не було. Так що, виявляється, потрібно товаришувати із головою федерації, тоді будь-які проблеми зникають, немов роса на сонці. Та повернімося до матчу, з якого почався цей абзац. В федерації якимось чином вирішили, що один із гравців «Звягеля 750» спеціально зачинив двері в роздягальню перед суддями в кінці матчу, аби ті не змогли зникнути в приміщенні. І відсторонили гравця від футболу. Але керівництво ЖОФФ навіть не може пояснити, на підставі чого був запідозрений в такому вчинку один з лідерів новоградської команди. У багатьох склалося таке враження, ніби хтось спеціально вирішив відсторонити гравця команди, аби лише був привід. До речі, в приватних розмовах керівництва клубу та гравців ніхто не підтверджує того, що двері взагалі замикались після матчу. Тим паче те, що робилось це навмисне. Проте ЖОФФ вирішила довго не розбиратися, а вирішити цю проблему саме так, як захотілося деяким її керівникам. Не було вислуховувань обвинуваченої сторони, не проводилося ніякого розслідування інциденту – рішення приймалося майже таємно від публіки та нашвидкоруч. А керівництво «Звягеля 750» просто було поставлене перед фактом. Звичайно, була подана апеляція на такі дії ЖОФФ. І апеляційний комітет задовольнив прохання новоградського клубу. Проте пан Чернявський не лише відмовився визнавати рішення комітету, але й відмовився отримувати листа з рішенням апеляційного комітету ЖОФФ (вищої інстанції ЖОФФ). Невже одним дозволено все, а інших, неблаговірних, можна топити, як кажуть, по повній програмі?
Начал писать письмо-ответ в газету"Украинский футбол". И не только, т.к. даную статью процитировали и некоторые интернет-издания. Надеюсь на поддержку со стороны болельшиков. Пускай выскажется каждый. Пускай каждый желающий также присоединится к дописанию письма. Пока что я написал только начало. Выставляю на всеобщее обсуждение.
Доброго дня, шановна редакція. До Вас звертаються вболівальники аматорського футбольного клубу «Звягель 750» із міста Новоград-Волинського, що на Житомирщині. В №… від …. 2010 року був опублікований матеріал під назвою «Новоградські «ноу-хау», в якому голова Житомирської обласної федерації футболу (ЖОФФ) Чернявський О.П. розповідав про життя поліського аматорського футболу. Звичайно, ми, вболівальники, високо цінуємо ті здобутки, що вдалося зробити обласній федерації. Адже завжди нелегко працювати в умовах обмеженого фінансування, постійно дбаючи про футбольне «господарство». Проте чомусь пан Чернявський занадто упереджено описує всі події, які відбулися в цьому сезоні навколо ФК «Звягель 750», що видно навіть неозброєним оком. А тому, вважаємо, читач має право вислухати думки обох сторін та зробити свої висновки. Наша футбольна команда «зародилася» саме на 750-ту річницю міста, тому і отримала відповідну назву – поєднання старовинної назви міста та віку цього ж міста – Новоград-Волинського. За відродження футболу взялася людина-ентузіаст своєї справи, знаний в місті підприємець – Гордійчук Василь Васильович. Звичайно, перші кроки в обласному чемпіонаті далися нелегко, адже в першому сезоні команда посіла останнє місце. Проте правильна політика керівництва та незмінного тренера клубу А.М. Лося призвели до того, що команда поступово, з кожним роком підіймалася все вище та вище в турнірній таблиці. Зрештою, саме в 2010 році, підкорилася футбольна вершина обласного чемпіонату. Проте лише цим команда не обмежилася, ставши віце-чемпіоном чемпіонату України сезону 2010 року серед аматорських колективів. Футбол в Новограді-Волинському надзвичайно люблять. Підтвердженням цього є кількість вболівальників, котрі збираються на кожен матч улюбленої команди. Такій шаленій підтримці та повному стадіону глядачів може позаздрити будь-яка команда навіть першої ліги. Та і вболівати приємно на такому затишному стадіоні, як наш «Авангард». Такий ажіотаж та досягнення клубу дали нам надію сподіватися на те, що, можливо, невдовзі команда зможе заявитися і в другу лігу першості України, якщо, звичайно, віднайдуться кошти для виступу серед професіоналів. Здавалося б, що ще потрібно для футбольного щастя вболівальникам команди, гравцям, тренерам, керівництву клубу та, зрештою, керівництву федерації? Клуб гідно представив Житомирщину на всеукраїнському рівні і високо підняв планку організації та майстерності гри мільйонів. Проте чомусь замість підтримки з боку ЖОФФ, ФК «Звягель 750» постійно натикається на якісь інтриги з боку керівництва федерації, які досягли апогею саме цього сезону та не дозволили завершитися чемпіонату області без скандалів. Не секрет, що голова ЖОФФ має досить прохолодні стосунки із головою ради засновників клубу «Звягель 750». Про це він також досить неоднозначно висловлювався в своєму інтервю, іноді переходячи межі навіть елементарної культури та стриманості, які повинні бути притаманні людині, котра займає пост керівника обласної федерації футболу. Ну а тепер про все по порядку….
Убогий журналист убогой газетенки. Я думал это несчастное издание уже давно кануло в лету, ан нет- еще существует,выживает за счет дешевых заказов от бедных,обиженных лузеров. Только вот беда, нормальных журналистов нету, а только убожество типа Чернышова который в данном заказе вместо того что-бы обо...ть Звягель, больше обос...ал заказчика(я в этом уверен). Ну так у него получилось, на большее просто не хватает ума